Czasy przynależności przez całe lata do jednego i odgórnie narzuconego dostawcy prądu już dawno się skończyły. Obecnie każdy ma prawo do zmiany dotychczasowego sprzedawcy energii i swobodnego wyboru nowego. Odbiorcy energii elektrycznej mogą liczyć na szerokie pole do popisu, dzięki czemu bezproblemowo mogą dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb i płacić mniejsze rachunki za prąd. Czy rzeczywiście warto zmienić dotychczasowego sprzedawcę?
Zmiana dostawcy prądu jest banalnie łatwa i całkowicie bezpłatna
Osoby niezadowolone z kwot widniejących na rachunkach za prąd, z całą pewnością powinny pomyśleć nad zmianą dotychczasowego sprzedawcy energii. Tym bardziej, że jest to całkowicie bezpłatne, a wszelkimi formalnościami zajmuje się w imieniu klienta nowy dostawca. Obecnie jest to bardzo wygodne, gdyż zmiany sprzedawcy można dokonać przez formularz i umowy online. Nie ma zatem nawet potrzeby osobistego kontaktowania się z nowym dostawcą ani też umawiania się na spotkanie z przedstawicielem firmy czy odwiedzania stacjonarnego biura obsługi klienta w najbliższej okolicy. Obecnie wszelkie formalności mogą zostać dokonane za pośrednictwem Internetu, co jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W ten sposób można ze spokojem zapoznać się z zaproponowanymi warunkami umowy, bez stresowania się tym, że ktoś czeka i patrzy na ręce. Konkurencja na rynku energetycznym jest na tyle duża, że w celu zatrzymania stałych klientów dostawcy muszą uatrakcyjnić swoje oferty. W przeciwnym razie klient bez wahania skorzysta z oferty innego sprzedawcy, który zaproponuje mu korzystniejsze dla niego warunki. Koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej nie są małe, dlatego też każdy odbiorca z chęcią skorzysta z usług tego dostawcy, który zagwarantuje mu możliwość płacenia mniejszych rachunków za prąd. Oprócz nowych cen energii można liczyć także na dodatkowe bonusy i ciekawe pakiety.
Zmiana dostawcy prądu a modernizacja układu pomiarowego
Niektórzy odbiorcy energii elektrycznej obawiają się kosztów związanych z koniecznością dostosowania licznika do wymogów TPA. Nie ma jednak czym się martwić, jeśli jego właścicielem jest dystrybutor, a najczęściej właśnie tak jest. Wówczas to on ponosi koszty takiej operacji. Ponadto nie zawsze modernizacja układów pomiarowych jest konieczna. Dotyczy to jedynie odbiorców przyłączonych do sieci wysokiego i średniego napięcia.