Wielofunkcyjny mebel w postaci ławki solarnej

Fotowoltaika jest coraz popularniejsza. Po innowacyjne rozwiązania sięga coraz więcej miast polskich. Powstały nawet meble solarne, które używane są na zewnątrz. Przykładem jest ławka solarna, którą można spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej typu parki miejskie czy przystanki autobusowe. Pozwala to na szerokie wykorzystanie darmowej energii słonecznej, co wiąże się z wieloma korzyściami.

W jakim celu stosuje się ławki solarne?

Tajemniczo brzmiąca ławka solarna (https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2019/lawki-solarne-ekologiczne-lawki-miejskie) do złudzenia przypomina tradycyjny mebel, z tą różnicą, że została wyposażona w specjalne panele, będące w stanie pochłonąć promieniowanie słoneczne i przekonwertować je na energię elektryczną. Ta z kolei może został przeznaczona do różnych celów. Co więcej, taka ławka solarna idealnie sprawdza się jako forma reklamy. Jest to nowoczesny i skuteczny jej nośnik. Na powierzchni takiego solarnego mebla można umieścić dowolne treści reklamowe. Z tego innowacyjnego rozwiązania korzysta coraz więcej przedsiębiorców do promowania swoich towarów i usług. Samo wykosztowywanie odnawialnych źródeł energii jest pozytywnie postrzegane przez społeczeństwo, co z kolei ma korzystny wpływ na wizerunek firmy. Zakup takiej ławki jest jednorazową inwestycją, a generowany przez nią prąd dostępny jest przez cały rok – nawet w przypadku pochmurnych dni i w okresie zimowym.

Po jakie ławki solarne najczęściej się sięga?

Do produkcji takich solarnych ławek sięga się po wysokiej jakości materiały, przez co są nie tylko funkcjonalnym, ale też estetycznym meblem. Składają się one z paneli fotowoltaicznych, które pokrywane są szkłem hartowanym. To sprawia, że ławka solarna jest bardzo odporna zarówno na zarysowania, jak i uszkodzenia mechaniczne. Ten innowacyjny mebel może być używany nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych i to przez długie lata. Jest to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Najpopularniejsze są modele ławek, które pozwalają na wytwarzanie prądu, którym można potem zasilać przeróżne urządzenia elektryczne. Są one w stanie działać przez całą dobę i to bezawaryjnie. Nie brakuje też ławek solarnych w formie stojaka rowerowego czy nawet routera.