Prąd dla firmy w niższej cenie

Wraz z nadejściem zimniejszych dni konieczne jest ogrzewanie budynków i coraz szybciej trzeba posiłkować się sztucznym oświetleniem. Wszystko to wiąże się z generowaniem coraz większych kosztów. Rachunki za prąd stanowią sporą część firmowego budżetu, dlatego też czas najwyższy poszukać sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Jak zatem ograniczyć koszty energii elektrycznej w firmie?

Prąd dla firmy w niższej cenie

Wiele osób błędnie myśli, że biorąc pod uwagę prąd dla firm małych, zmiana taryfy energii nie przyniesie większych oszczędności. Okazuje się jednak, że każde przedsiębiorstwo może liczyć na mniejsze rachunki za prąd, jeśli tylko zostanie dopasowana odpowiednia taryfa. Zaoszczędzić można także na zmianie dostawcy prądu i to od kilku do kilkudziesięciu złotych rocznie. Jak najbardziej warto to rozważyć, gdyż zmiana dostawcy i taryfy energii jest całkowicie darmowa. Bardzo ważną kwestią jest również sprawdzenie, czy aby przypadkiem nie jest regularnie przekraczana moc. Jeśli rzeczywiście przekraczany jest limit poboru energii ustalony w umowie, to przedsiębiorca niepotrzebnie musi płacić wyższe rachunki za prąd. Każdy dodatkowy kosztuje i to niemało. Kluczowe jest zatem określenie dobowego zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię elektryczną. Podniesienie limitu pozwoli wówczas na zmniejszenie wydatków.

Wymiana sprzętu i zmienienie przyzwyczajeń sposobami na oszczędność

Jako, że w firmie korzysta się z wielu urządzeń, które z biegiem czasu stają się przestarzałe, warto wymienić je na nowsze i bardziej energooszczędne. Oprócz klasy energetycznej należy zwrócić uwagę również na ustawienie urządzeń. Nie ma co liczyć na mniejsze rachunki za prąd, jeśli sprzęt znajduje się przy kaloryferach czy też innych źródłach ciepła. Trzeba także zaznaczyć to, że nawet zakup najnowocześniejszych urządzeń nie przyniesie pożądanych oszczędności, jeśli pracownicy nie wyrobią sobie nawyku oszczędzania prądu. Należy sporządzić listy z odpowiednimi działaniami i zapoznać z nimi pracowników. W razie sprzętu specjalistycznego najlepiej jest przeprowadzić szkolenie mające na celu pokazanie, jak z niego prawidłowo korzystać. Należy także pilnować tego, aby nie pozostawiać urządzeń w trybie stand-by i warto zainwestować w listwy zasilające z wyłącznikiem. Nie należy także zostawiać na noc ładowarek w kontaktach, które pobierają prąd, nawet gdy sprzęt się już nie ładuje.