Gaz ziemny dla firm

Uwolnienie rynku gazu w Polsce związane było z wprowadzeniem dyrektyw Unii Europejskiej do prawa polskiego. Liberalizacja prawa wpłynęła na rozdzielenie świadczenia usług sieciowych od sprzedaży gazu ziemnego oraz zwiększeniu możliwości pozyskania jego pokładów z różnych źródeł dostaw. Tym samym liczni sprzedawcy zyskali możliwość dystrybucji tego rodzaju energii dla klientów zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Jak wygląda sprzedaż gazu ziemnego dla firm?

Możliwość wyboru

Wraz z wejściem w życie przepisów dyrektywy Unii Europejskiej, każdy klient ma prawo wyboru dostawcy gazu ziemnego. Stopniowa liberalizacja rynku gazu ziemnego przyniosła bowiem możliwość końcowemu odbiorcy na podpisanie umowy z dystrybutorem, który posiada koncesję na obrót paliwem gazowym. Konkurencyjne ceny gazu na rynku sprawiają, że zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa mają możliwość wdrożenia dużych oszczędności. Sprzedawcy oferują firmom dopasowaną do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa taryfę, dzięki której koszty comiesięcznych rachunków znacznie maleją. Należy jednak pamiętać, że wybór innego sprzedawcy jest dobrowolny, a przed podpisaniem nowej umowy na dostawy gazu ziemnego do przedsiębiorstwa trzeba dokładnie zapoznać się z dokumentami umownymi, tak aby po ich zatwierdzeniu móc czerpać wymierne korzyści finansowe, wynikające ze zmiany dostawcy gazu ziemnego.

Duże i małe zapotrzebowanie na gaz

Sprzedawcy gazu ziemnego różnicują swoje oferty względem zapotrzebowania firm. Małe przedsiębiorstwa, takie jak zakłady fryzjerskie, punkty gastronomiczne czy przychodnie lekarskie wykazują średnie roczne zapotrzebowanie na gaz ziemny. W takim przypadku dystrybutor posiada przygotowaną wcześniej gotową ofertę dla małych firm. Gaz ziemny dla firm średnich i dużych sprzedawany jest według indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a oferta dopasowywana jest pod kątem ceny, terminów płatności czy rozliczeń. Gaz ziemny dla biznesu jest zazwyczaj wysokometanowy, aby skutecznie ogrzać hale, magazyny czy hotele.